Regulamin
logo booksy

Rekonstrukcja paznokcia Szczecin

Centrum podologii Podis świadczy profesjonalne usługi medyczne wszystkim pacjentom, którym potrzebna jest rekonstrukcja paznokcia w Szczecinie. Ten zabieg pomoże przywrócić Twoim stopom estetyczny wygląd i wspomóc naturalny odrost uszkodzonej płytki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w specjalizacji zapewniamy indywidualne podejście do każdego przypadku, dobierając odpowiednie metody leczenia. Zapraszamy Cię do odwiedzin w naszej placówce. Możemy też przyjechać do Twojego domu po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Płytki paznokci u stóp narażone są na wiele negatywnych czynników, wpływających na ich kondycję oraz wygląd. Jednym z najczęstszych jest grzybica, wywołana przez grzyby, głównie dermatofity i drożdżaki. Chorobą można się zarazić w miejscach publicznych np. na basenie, jednak głównym czynnikiem ryzyka jest noszenie zbyt ciasnego i nieprzewiewnego obuwia - regularnie i przez wiele godzin. Z rekonstrukcji paznokci w naszym centrum korzystają także osoby cierpiące na onycholizę, objawiającą się odpadaniem płytki od łożyska. 

Na pierwszym spotkaniu z pacjentem przeprowadzamy badanie wstępne, które pozwala nam opracować indywidualny plan leczenia. W trakcie rekonstrukcji paznokcia korzystamy ze specjalistycznej masy, w której skład wchodzą substancje o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym. Przed rozpoczęciem odbudowy płytki dokładnie ją szlifujemy i ewentualnie usuwamy pojedyncze fragmenty, które nie trzymają się stabilnie. Kolejny krok to pobudzanie mechaniczne łożyska z pomocą frezu. Na tak przygotowaną płytkę nakładany jest opatrunek hydrożelowy, a następnie dwie warstwy wspomnianej masy, którą po wyschnięciu formujemy w kształt brakującego paznokcia. Zabieg rekonstrukcji jest bezbolesny. Po zakończeniu procedury płytka prezentuje się naturalnie, można ją malować lakierem.

Codziennie pomagamy naszym pacjentom przywrócić estetyczny, zdrowy wygląd ich stóp. Dzięki dużemu doświadczeniu w swojej dziedzinie potrafimy zaradzić na problem każdej osoby, która jest zainteresowana odbudową brakującego fragmentu płytki. Na rekonstrukcję paznokcia w Szczecinie można się zapisywać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej lub telefonicznie. Centrum Podis świadczy również szereg innych usług medycznych z zakresu podologii, jak i pielęgniarstwa.