Regulamin
logo booksy

Usługi pielęgniarskie do domu w Szczecinie

W centrum podologii Podis świadczymy usługi pielęgniarskie mieszkańcom Szczecina. Oferta obejmuje profesjonalną opiekę nad pacjentami, którzy wymagają interwencji wykwalifikowanego pracownika medycznego. Doświadczony pielęgniarz dojedzie do Twojego domu w dogodnym terminie. Zapewniamy profesjonalizm i sympatyczną atmosferę w trakcie całego procesu pielęgnacyjnego. 

W zakres usług pielęgniarskich, które świadczymy, wchodzi opatrywanie owrzodzeń i odleżyn. Interwencja doświadczonego pracownika medycznego może być niezbędna również w przypadku osób z ciężko gojącymi się ranami. W takiej sytuacji należy wspomóc naturalny proces, zlecając specjalistyczne leczenie profesjonalnemu pielęgniarzowi, który przeprowadzi wymagane zabiegi w domu rekonwalescenta. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w opiece nad chorymi poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Zajmujemy się opatrywaniem następujących ran:

  • urazowych (mechanicznych),
  • owrzodzeniowych,
  • termicznych,
  • chemicznych.

W trakcie pierwszej wizyty w domu pacjenta pielęgniarz przeprowadzi wstępne badanie jego stanu, aby móc opracować optymalny plan kuracji dopasowany do konkretnego przypadku. Przy leczeniu ciężko gojących się ran ważne jest nie tylko ich pochodzenie, ale przede wszystkim czas trwania samego procesu regeneracji naruszonych tkanek. Gdy okres ten nie przekracza 8 tygodni, są to rany ostre. Jeśli trwa dłużej, to przewlekłe. Właśnie tym drugim przypadkiem zajmujemy się przeważnie w trakcie świadczenia usług pielęgniarskich. 

Istnieje wiele czynników, które mają duży wpływ na czas trwania procesu gojenia się ran. Problemy w tym zakresie występują przede wszystkim u pacjentów w podeszłym wieku, zwłaszcza tych unieruchomionych na stałe. Poza tym może to dotyczyć osób zmagających się z chorobami nowotworowymi, palących wyroby tytoniowe lub niedożywionych. Inne, negatywne czynniki to infekcja w obrębie rany, obecność tkanki martwiczej lub ciała obcego, a także lokalne tarcie lub ucisk. 

Nasz pielęgniarz dojedzie do domu rekonwalescenta w Szczecinie i okolicach miasta. W trakcie świadczenia usług będzie korzystać ze sprawdzonych środków medycznych, dobranych indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta. Jedna wizyta trwa 45 minut, ale możemy dostosować częstotliwość i termin kolejnych spotkań do Twoich potrzeb i dyspozycyjności.