Regulamin
logo booksy

Usuwanie odcisków Szczecin

W zakres usług medycznych świadczonych przez nasze centrum podologii wchodzi usuwanie odcisków dostępne w Szczecinie i okolicach. Nagniotki pojawiają się na stopach, które są narażone na mocny i permanentny ucisk oraz tarcie, jako naturalna reakcja obronna tkanki na niekorzystne czynniki mechaniczne. Leczenie tej uciążliwej przypadłości skórnej warto zlecić profesjonalnemu pracownikowi medycznemu, który ma doświadczenie i odpowiednią wiedzę w tym zakresie. Jesteśmy wykwalifikowanymi podologami o wieloletniej praktyce, dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem.

Głównym czynnikiem wywołującym powstawanie nagniotków jest noszenie źle dopasowanego obuwia. Zbyt małe lub wąskie buty powodują stały ucisk na skórę, wywołując reakcję obronną. W wyniku permanentnego drażnienia następuje stymulacja procesu produkcji i dojrzewania komórek rogowych i dochodzi do zagęszczenia się włókien kolagenowych. Poprzez ucisk komórki przedostają się w głąb skóry, gdzie dalej się rozwijają. Istnieje wiele sposobów usuwania odcisku na stopie. Wybór odpowiedniej metody terapeutycznej powinien być dostosowany indywidualnie do przypadku, dlatego lepiej zlecić to wykwalifikowanemu podologowi.

Z leczeniem nagniotków nie warto zwlekać, im szybciej rozpoczniesz proces, tym mniejsza szansa na nawrót dolegliwości. W pierwszych stadiach usuwanie odcisków może być przeprowadzane z pomocą maści i innych środków medycznych. Należy jednak pamiętać, że źle dobrane specyfiki mogą doprowadzić do uszkodzenia tkanek, dlatego nie warto stosować ich bez konsultacji z lekarzem. W przypadku bardziej zaawansowanych nagniotków stosowane są bezbolesne metody mechaniczne, z wykorzystaniem skalpela, dłut oraz frezów. Na pierwszym spotkaniu z pacjentem ustalamy dalszy plan terapii.

Po skutecznym usunięciu odcisku należy wdrożyć działania profilaktyczne, które pozwolą Ci uniknąć nawrotu tej przykrej przypadłości. Przede wszystkim musisz dobrać odpowiednie obuwie, które nie będzie powodowało ucisku. Dbaj również o dobrą wentylację stopy i osuszanie przestrzeni między palcami.