Regulamin
logo booksy

Klamry na wrastające paznokcie Szczecin

W centrum podologii Podis można zapisać się na zabieg zakładania klamry na wrastające paznokcie, który wykonujemy stacjonarnie w Szczecinie w naszej placówce lub w domu pacjenta. Jest to skuteczna metoda na walkę z tym uciążliwym problemem medycznym, dlatego warto z niej skorzystać, wybierając usługi doświadczonego specjalisty. Dzięki wieloletniej praktyce zdobyliśmy niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwalają nam każdego dnia zapewniać wysoką jakość usług medycznych, z korzyścią dla naszych pacjentów. 

Obecnie najskuteczniejszym sposobem na wrastający paznokieć jest założenie klamry. Jest to znacznie lepsza metoda niż operacja chirurgiczna, która leczy tylko objawy, nie rozwiązując źródła problemu. Natomiast mechanizm ortonyksyjny założony przez doświadczonego podologa przywraca prawidłowy kształt oraz kierunek odrastania płytki, uniemożliwiając nawrót przypadłości. Narzędzie to stosuje się też u osób po wspomnianym zabiegu chirurgicznym w celach profilaktycznych. Przyczyn powodujących tę przykrą dolegliwość jest wiele, do najważniejszych należą m.in.:

  • noszenie źle dobranego obuwia,
  • nieprawidłowe obcinanie paznokci,
  • uszkodzenie mechaniczne płytki,
  • deformacja stóp lub zbyt długie palce,
  • naturalne predyspozycje.

W trakcie pierwszej wizyty przeprowadzamy badanie wstępne, które pozwala nam określić stan zaawansowania choroby. Następnie przystępujemy do przygotowań przed zabiegiem - usuwamy fragment płytki, który wywołuje podrażnienie i zabezpieczamy wał paznokciowy. Następnie stymulujemy proces gojenia się rany z pomocą odpowiednio dobranych opatrunków i przystępujemy do instalacji mechanizmu korekcyjnego. Już po założeniu klamr na wrastający paznokieć można odczuć natychmiastową ulgę. Mechanizm przekierowuje bowiem nacisk z bolącego miejsca na brzegi wokół płytki. Jednak co najważniejsze, takie narzędzie ortonyksyjne jest mało odczuwalne, dzięki czemu nie przeszkadza w codziennej aktywności. Proces leczenia może trwać od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy, w zależności od stanu pacjenta. 

Po założeniu klamr na wrastający paznokieć należy regularnie odwiedzać podologa, w celu sprawdzenia postępu terapii. Dzięki temu specjalista będzie na bieżąco monitorować proces odbudowy płytki i w razie problemów będzie mógł w porę interweniować. W Podis świadczymy też szereg innych usług z zakresu podologii i pielęgniarstwa.